دوره نتورک پلاس (+Network)

معرفی دوره نتورک پلاس (+Network)

دوره نتورک پلاس (+Network) اولین دوره آموزشی در مسیر یادگیری مهندسی شبکه و امنیت سایبری است. نتورک پلاس به عنوان پیشنیاز دیگر دوره های تخصصی شبکه مانند سوییچینگ، مسیریابی و امنیت محسوب می شود. این دوره توسط CompTIA (انجمن جهانی صنعت فناوری های کامپیوتری) ارائه شده است. سرفصل های آموزشی آن درباره مبانی شبکه های کامپیوتری است که شامل آشنایی با دستگاه های شبکه مانند سوییچ اترنت، روتر، اکسس پوینت، فایروال و سیستم های تشخیص و جلوگیری از نفوذ به شبکه می شود.

گواهینامه بین المللی نتورک پلاس همان طور که در وب سایت این انجمن جهانی آورده شده، مورد تایید بزرگترین شرکت های کامپیوتری و فناوری اطلاعات دنیا مانند HP, Apple, Intel, Canon, Dell است.

CompTIA می گوید برای شغل های لیست شده در پایین باید دوره نتورک پلاس را بخوبی یاد بگیرید:

 • Junior Network Administrator
 • Network Engineer
 • NOC Technician
 • Cable Technician
 • DataCenter Support Technician
 • System Administrator
 • Telecommunications Technician

کارگاه‌های عملی

کارگاه های آموزشی نتورک پلاس

باشگاه شبکه و امنیت تهران پس از پایان دوره نتورک پلاس، برای کمک به پیشرفت دانشجویان این دوره اقدام به برگزاری گارگاه های آموزشی نتورک پلاس می کند. این کارگاه ها برای دانشجویان دوره نتورک پلاس باشگاه بصورت رایگان برگزار می شود.

 • تنظیمات کارت شبکه و کار با دستورات شبکه در Microsoft Windows
 • تنظیمات کارت شبکه و کار با دستورات شبکه در لینوکس UBUNTU
 • تنظیمات کارت شبکه و کار با دستورات شبکه در لینوکس Centos
 • تحلیل ترافیک شبکه با برنامه وایرشارک (Wireshark)
 • تنظیم اکسس پوینت و ساخت شبکه Wi-Fi LAN
 • تنظیم سوییچ اترنت و ساخت شبکه LAN کابلی
 • تنظیم روتر شبکه و برقراری ارتباط با اینترنت 
 • بررسی و تحلیل ویژگی هات اسپات موبایل ها و تبدیل موبایل به روتر
 • آشنایی با پروتکل های رایج شبکه TCP/IP
  • پروتکل Ethernet
  • پروتکل IP
  • پروتکل ARP
  • پروتکل TCP
  • پروتکل UDP
  • پروتکل ICMP
  • پروتکل DHCP
  • پروتکل DNS
  • Network Address Translation (NAT)
فیلم و عکس
سرفصل های دوره

 درس 1 : ?What is computer network
درس 2 :Personal Area Network (PAN)
درس 3 : Local Area Network (LAN)
درس 4 : Metropoliten Area Network (MAN)
درس 5 : Campus Area Network (CAN)
درس 6 : Wide Area Network (WAN)
درس 7 : Storage Area Network (SAN)

درس 1 : Bus
درس 2 : Star
درس 3 : Wireless
درس 4 : Mesh

درس 1 :Hub
درس 2 : Bridge
درس 3 :Switch
درس 4 : Router
درس 5 : Access Point
درس 6 : Twisted Pair Cable
درس 7 : Fiber Optic Cable
درس 8 : Cabling Senario

درس 1 : MAC Address
درس 2 : Ethernet Network Adapter
درس 3 :Broadcast Domain
درس 4 : Collision Domain
درس 5 : Layer 2 Broadcast
درس 6 : Speed & Duplex
درس 7 : Layer 2 Switch
درس 8 : VLAN
درس 9 : Trunk Link
درس 10 : STP
درس 11 : Hierarchical LAN Design

درس 1 : IPv4 Address
درس 2 : Subnet Mask
درس 3 : Unicast IP
درس 4 : Multicast IP
درس 5 : Broadcast IP
درس 6 : ARP Protocol
درس 7 : Classful IP
درس 8 : Classless IP
درس 9 : Gateway
درس 10 : Static Route
درس 11 : Public & Private IP Address
درس 12 : Network Address Translation (NAT)
درس 13 : Windows IP Settings
درس 14 : Ubuntu Linux IP Settings
درس 15 : Centos IP Settings
درس 16 : ICMP Protocol

درس 1 : TCP Protocol
درس 2 : UDP Protocol
درس 3 : DHCP Protocol
درس 4 : DNS Protocol
درس 5 : HTTP Protocol
درس 6 : SSL & TLS Protocol
درس 7 : HTTPS Protocol
درس 8 : FTP Protocol
درس 9 : TFTP Protocol
درس 10 : FTPS Protocol
درس 11 : SFTP Protocol
درس 12 : SCP Protocol
درس 13 : SMB Protocol
درس 14 : RDP Protocol
درس 15 : Telnet Protocol
درس 16 : SSH Protocol
درس 17 : NTP Protocol
درس 18 : Syslog Protocol
درس 19 : SNMP Protocol
درس 20 : RADIUS Protocol

درس 1 : Firewall
درس 2 : Access List
درس 3 : IPS
درس 4 : IDS
درس 5 : DoS Attack
درس 6 : DDoS Attack
درس 7 : DNS Proxy
درس 8 : Web Proxy
درس 9 : IPsec VPN
درس 10 : SSL VPN

درس 1 : Application Layer
درس 2 : Presentation Layer
درس 3 : Session Layer
درس 4 : Transport Layer
درس 5 : Network Layer
درس 6 : Data Link Layer
درس 7 :Physical Layer

درس 1 : Application Layer
درس 2 : Transport Layer
درس 3 : Network Layer
درس 4 : Data Link Layer
درس 5 : Physical Layer

خدمات و پشتیبانی پشتیبانی دوره

خدمات و پشتیبانی دوره سکیوریتی پلاس از زمان برگزاری اولین جلسه آموزشی، بصورت نامحدود شروع و حتی پس از پایان دوره نیز ادامه پیدا می کند. در تمام مدت دوره، پشتیبان های فنی باشگاه با شما از طریق برنامه واتساپ و تلگرام در ارتباط هستند. اگر به جلسه فنی و رفع اشکال نیاز داشته باشید از طریق برنامه اسکایپ، دسکتاپ کامپیوترتان را برای پشتیبان فنی به اشتراک بگذارید تا به کامپیوترتان متصل شده و در برطرف کردن مشکل و پاسخ دادن به سوال کمکتان کنند.

تماس با مشاور آموزش 09221079940
سوال‌های پرتکرار

نتورک پلاس اولین دوره آموزشی در مسیر یادگیری مهندسی شبکه است. مطالب این دوره درباره مبانی شبکه های کامپیوتری است. در این دوره با ساختار فیزیکی شبکه LAN و شبکه WAN و همینطور با طرز کار دستگاه های شبکه مانند سوییچ اترنت، روتر، اکسس  پوینت و فایرول آشنا می شوید. این دوره توسط CompTIA (انجمن جهانی صنعت فناوری های کامپیوتری) ارائه شده است و مورد تایید بزرگترین شرکت های کامپیوتری و فناوری اطلاعات دنیا مانند HP, Apple, Intel, Canon, Dell است.

 

 

معمولا دانشجویان رشته های کامپیوتر و فناوری اطلاعات در دوره نتورک پلاس ثبت نام می کنند اما به این معنی نیست که برای شرکت در نتورک پلاس، نیاز به دانش تخصصی کامپیوتر داشته باشید. آشنایی عمومی با سخت افزار کامپیوترهای خانگی و توانایی کار با سیستم عامل ویندوز برای شرکت در این دوره کافی می باشد.

 

دلیل اول: باشگاه در مدت برگزاری دوره به دانشجویان پشتیبانی نامحدود ارائه می دهد. این پشتیبانی شامل پاسخگویی صوتی به سوال ها از طریق واتساپ و تلگرام است. پشتیبان های فنی باشگاه برای کمک به شما در حل تمرین های نتورک پلاس، از طریق برنامه های skype و any desk به کامپیوترتان متصل می شوند.

دلیل دوم: باشگاه شبکه و امنیت تهران تنها مرکز آموزشی در کشور است که به ارائه پشتیبانی های آموزشی حتی پس از پایان دوره ها ادامه می دهد. برای مثال دانشجویان دوره نتورک پلاس می توانند در تمام ورکشاپ های آنلاین این دوره بصورت رایگان شرکت کنند.

 

دانشجویانی که متقاضی دریافت مدرک از باشگاه هستند می توانند پس از پایان دوره نتورک پلاس در آزمون پایان دوره که بصورت یک مصاحبه آنلاین ویدیویی برگزار خواهد شد شرکت کنند و در صورت قبولی مدرک دریافت کنند. فیلم جلسه آزمون در یک صفحه اختصاصی در وبسایت باشگاه منتشر می شود. دانشجو می تواند لینک این صفحه را در فایل رزومه خود قرار دهد تا در دسترس شرکت هایی که می خواهند او را استخدام کنند قرار بگیرد.  

 

تجربه نشان داده پس از پایان دوره نتورک پلاس می توانید به عنوان پرسنل فروش در شرکت های فروش تجهیزات شبکه استخدام شوید. در ضمن می توانید به عنوان تکنسین در پروژه های کابل کشی و ساخت شبکه های LAN کوچک، متوسط و بزرگ مشغول به کار شوید. همچنین می توانید به عنوان دستیار شبکه (help desk) در شبکه LAN سازمان ها استخدام شوید.

 

پیشنهاد می کنیم بعد از دوره نتورک پلاس فقط در دو دوره شبکه مایکروسافت MCSA و سیسکو CCNA ثبت نام کنید و از شرکت در سایر دوره هایی که ممکن است به شما پیشنهاد شود خودداری کنید.

 

برای شرکت در دوره های هک و امنیت باید درک خوبی از شبکه های کامپیوتری داشته باشید. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا دوره شبکه مایکروسافت MCSA و سپس دوره سیسکو CCNA را به خوبی یاد بگیرید. پس از یادگیری این دوره ها نوبت به یادگیری لینوکس دوره LPIC-1 می رسد. در این دوره با مدیریت سیستم عامل لینوکس آشنا می شوید. پیشنهاد می شود همزمان با یادگیری دوره لینوکس یا پس از آن، زبان برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرید. تازه پس از تسلط به مطالب این دوره ها، در ابتدای مسیر یادگیری هک و امنیت قرار می گیرید.

 

نظر دانشجوها
عماد کلاهدوزان از آلمان

سلام. عماد کلاهدوزان هستم. در حوزه زیرساخت پسیو شبکه، فیبر نوری، در یکی از شرکت های مخابراتی در کشور آلمان کار میکنم. همزمان در دوره نتورک پلاس باشگاه هم ثبت نام کردم. این دوره واقعا دید منو نسبت به شغلی که دارم باز کرد. مطمئن هستم در آینده با بچه های باشگاه شبکه و امنیت تهران پیشرفت خوبی در زمینه شغلی و درآمدم دارم. از کلاس نتورک پلاس و مدرس دوره جناب ساتکین عزیز خیلی رضایت دارم. هم مباحث خیلی راحت، با جزئیات و مثال های زیاد مطرح میشه و هم شیوه بیان و انتقال مطلب ایشون عالیه.

کیخسرو دینیاریان از آمریکا

کیخسرو دینیاریان هستم از سن خوزره کالیفرنیا.  12 ساله که در واحد فناوری اطلاعات شرکت های کوچک و متوسط کالیفرنیا کار میکنم و به عنوان Help Desk و Network Assistant تجربه خوبی دارم. بخاطر علاقم به Network در دوره نتورک پلاس باشگاه شبکه و امنیت تهران شرکت کردم. قبل از این چند بار سعی کردم با خرید ویدیوهای آموزشی نتورک پلاس، شبکه را یاد بگیرم ولی به دلیل شلوغی زیاد نتونستم بصورت منظم ویدیوها را ببینم و خیلی زود سرد شدم. اما با کمک و پیگیری های استاد ساتکین بالاخره تونستم بصورت منظم در این دوره شرکت و نتورک پلاس را خیلی خوب بفهمم و به مطالب مطرح شده مسلط شم.

سرمد سامانی از آلمان

سلام. سامانی هستم و در یک شرکت مخابراتی معتبر، در فیلد توسعه زیر ساخت فیبر نوری در کشور آلمان مشغول به فعالیت هستم. دوره نتورک پلاس را با باشگاه شبکه و امنیت تهران با تدریس استاد ساتکین عزیز شروع کردم. اول فکر میکردم در یک دوره آموزشی مثل بقیه دوره ها در سایر مراکز آموزشی شرکت کردم؛ اما به مرور متوجه شدم خیلی متفاوت است. مهمترین دلیل من برای ادامه روند آموزش در باشگاه و ثبت نام در دوره های بعدی، پشتیبانی فوق العاده ای است که مربیان و پشتیبان های فنی به من و سایر دوستانم که در همین دوره نتورک پلاس ثبت نام کرده‌اند ارائه می دهند.

سعیده توکلی از آمریکا

سلام. من سعیده توکلی ساکن آمریکا شهر سانفرانسیسکو هستم. توسط یکی از دوستانم که دانشجوی باشگاه بود با آقای امیر ساتکین و باشگاه شبکه و امنیت تهران آشنا شدم و در دوره نتورک پلاس ثبت نام کردم. تهران که بودم مدتی به عنوان پشتیبان در سامانه تلفنی رایانه کمک، مشکلات کامپیوتری مردم رو حل می کردیم. قبلا آشنایی مختصری با این دوره داشتم، اما دوره نتورک پلاس باشگاه کاملا برای من متفاوت بود. تونستم مفاهیم و قوانین ip را کاملا عمیق و با جزئیات بفهمم. باشگاه و استاد ساتکین به من کمک کردند که نتورک پلاس و بعدش دوره شبکه ویندوز ۱۰ بخوبی یاد بگیرم. کار قبلیم در آمریکا ربطی به شبکه نداشت ولی بعد از پایان این دوره ها تونستم کارم رو عوض کنم و یه شغل در حوزه شبکه به عنوان help desk تو سانفرانسیسکو بگیرم.

علی احمدی از آلمان

سلام من علی هستم از آلمان. نزدیک به ۵ ساله در شهر دارمشتات زندگی میکنم و در یکی از شرکت های مخابراتی آلمان مشغول به کار در زمینه فیبرهای نوری و اینترنت هستم. توسط یکی از دوستانم با استاد امیرخان ساتکین آشنا شدم و از این بابت خدا رو شاکر هستم چون یکی از بهترین ارتباطات من در چند سال اخیر بوده. من از لحاظ آشنایی با شبکه در سطح پایینی بودم. بعد از شرکت در کلاس نتورک پلاس استاد ساتکین، فراتر از حد انتظارم پیشرفت قابل توجهی کردم. قدرت بیان ایشان، توانایی‌ بالا در ارائه آموزش به دانشجویان، تسلط بر مطالب، صبرشان در بارها توضیح دادن و نوع ارتباط دوستانه و دلسوزانه ای که با بچه ها برقرار می کنند باعث شد به یادگیری شبکه علاقمند شم.کلاس ما هیچ وقت مرز خاصی از لحاظ محدودیت زمانی نداشت و تا هر وقت که ما سوال میکردیم استاد با صبر و پر انرژی جواب ما رو میدادن. تشکر از شما کوچکترین کاری است که به خودم واجب دانستم از صمیم قلبم به شما تقدیم کنم. استاد ساتکین بینهایت سپاسگزار هستم. یا به قول آلمانی ها Besten Dank

فرید بحری از آلمان - شهر اسن

سلام. فرید بحری هستم. تکنسین شبکه فیبر نوری در یکی از شرکت های مخابراتی در آلمان. رشته تحصیلیم فناوری اطلاعاته و علاقه زیادی به یادگیری و کار در قسمت های تخصصی شبکه دارم. میخوام براتون چند خطی درباره تجربه حضورم در دوره نتورک پلاس باشگاه شبکه و امنیت تهران بگم: نکته خاص این کلاس، شیوه متفاوت و کارآمد تدریس استاد ساتکین (مدرس دوره) بود. بسیار با حوصله تدریس میکنند و در پیگیری دانشجویان برای درس خوندن و تمرین کردن، عالی و بینظیر هستند. مرتب در طول دوره با من تماس میگرفتند و  مطمئن  میشدند تمرین کردم یا نه. تماسهای ایشون باعث میشد درس بخونم.   الان که در دوره Cisco CCNA باشگاه ثبت نام کردم بهتر میفهمم چقدر دوره نتورک پلاس اهمیت داره. همیشه برام تحلیل نحوه ارسال و دریافت بسته های دیتا در شبکه مبهم بوده. بالاخره با کمک ایشون و تکرار و تمرین زیاد تونستم به مباحث مسلط بشم.

ابراهیم فرامرزی از تهران

سلام. ابراهیم هستم. در دوره نتورک پلاس استاد ساتکین شرکت کردم. از نحوه تدریسشون خیلی راضی هستم. مطلب رو واضح و دلسوزانه توضیح میدن. مثال های زیادی برای ما می‌زنند و تا همه دانشجوها مبحث مورد نظر رو یاد نگیرند وارد بحث جدید نمیشن. ایشون طوری همه بچه ها رو به هم مرتبط می کنند که یک جو صمیمی در کلاس ما برقراره شده. خیلی خوشحالم که با باشگاه شبکه و امنیت تهران و آقای ساتکین آشنا شدم. از زمانی که در دوره نتورک پلاس شرکت کردم واقعا انگیزه ام چند برابر شده. ایشون با نحوه تدریسشون ما رو مجذوب خودشون کردند. دوست دارم در دوره های بعدی ایشون باشگاه شرکت کنم.

سیامک جمشیدی از تهران

سلام. سیامک جمشیدی هستم. در دوره +Network در باشگاه شبکه شرکت کردم. لازمه برای تلاشی که باشگاه شبکه و امنیت تهران به خصوص جناب مهندس ساتکین عزیز در جهت رشد و یادگیری دانشجویان انجام می دهند قدردانی کنم. آرزوی سلامتی و موفقیت برای ایشان و سایر عزیزان فعال در باشگاه را دارم. در صورت برگزاری سایر دوره های پیشرفته، خوشحال میشم افتخار شاگردی در باشگاه را داشته باشم.

سالار کنعانی

سالار کنعانی هستم. در شرکت ایرانسل به عنوان ناظر پروژه های انتقال داده مشغول به کار هستم. تخصصم در حوزه کار با تجهیزات مخابراتی اریکسون هست. برای ارتقای سطح دانش و شغلیم نیاز به یادگیری شبکه و تسلط به مباحث پروتکل آی پی دارم. یه دوست نزدیکی به اسم پژمان دارم که در بازار کار آلمان موفقه. پژمان در سازمان علوم پزشکی آلمان به عنوان مهندس زیرساخت شبکه مشغول به کاره. متوجه شدم خودش دانشجوی باشگاه شبکه و امنیت تهرانه. از طریق پژمان با استاد ساتکین آشنا شدم. نوع تدریس ایشون عالیه و من مشتاق به ادامه آموزش ها تا بالاترین سطح مهندسی شبکه در باشگاه شدم.

سارا دادراست از کرج

با سلام و تشکر از مهندس ساتکین عزیز و تیم حرفه ای باشگاه شبکه. من افتخار داشتم در دوره نتورک پلاس باشگاه شرکت کنم. این دوره برای من بسیار کاربردی بود و مظالب به روزی در دوره تدریس شد. استاد در نهایت صبر و دقت و مهارت تمامی مطالب را به بهترین شکل موجود تدریس کردند. لوکیشن کلاس (هوم آفیس) محیطی امن و آرام و سرشار از انرژی بود. به طور مختصر باید گفت که با روش تدریسی جدید و تاثیرگذار آشنا شدم. میخوام در دوره های دیگه باشگاه و مهندس ساتکین شرکت کنم.

آرش خراسانی از کرج

سلام. خراسانی هستم بیست ساله دانشجوی مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر. در دوره نتورک پلاس باشگاه شرکت کردم. دوره خیلی برام مفید بود. مدرس محترم جناب ساتکین بسیار به مطالب مسلط بوده و در بیان و انتقال مطالب توانا بودند. این دوره مبدأ مسیر یادگیری مهندسی شبکه و زیر شاخه های آن از جمله امنیت شبکه و ... است. شرکت در این دوره با تدریس جناب ساتکین رو به همه دانشجویان کامپیوتر در دانشگاه خودم پیشنهاد میکنم. خودمم میخوام در دوره های بعدی باشگاه که مدرسش جناب ساتکین باشه شرکت کنم.

مصطفی امیدیان از تهران

مصطفی امیدیان هستم. کارشناس ویپ در الوویپ مشغول به کار هستم. دوره نتورک پلاس رو در باشگاه گذروندم. به خاطر کنکور ارشد از فضای IT دور شده بودم. آموزش استاد ساتکین کاملا برای من مفید بود به دو علت: ۱) آموزش ساده و روان ایشون، تاکیدشون بر مباحث مهم، نادیده گرفتن حاشیه ها ۲) طرز تفکرشون در آموزش، تاکیدشون به ارتباط حضوری در دوره نتورک پلاس با باشگاه شبکه و تکیه نکردن صرفا به آموزش بصورت آنلاین، این که به مغز بفهمونیم، این دوره چقدر برام مهمه. یک مورد نهایی که منو تحت تاثیر قرار داد این بود که یک جلسه نتونستم تو کلاس حاضر شم، ایشون تماس گرفتند، علت عدم حضور رو پرسیدن و این کار باعث شد انگیزه من برای حاضر شدن مرتب توی کلاس ها چند برابر شه.

حامد معین الدین از تهران

سلام. من حامد معین الدین هستم. ۲۷ سالمه و دارم دوره نتورک پلاس رو یه پایان میرسونم. نتورک پلاس در باشگاه شبکه تهران تجربه ی بی نظیری برام بود. چون علاوه بر درسی که یاد میگیریم، با دوستان زیادی آشنا میشیم. تو این مدت کوتاهی که در دوره نتورک پلاس هستم باشگاه رو یه فضای صمیمی دیدم با نخبه های کامپیوتر که درکنارشون بودن برام مثل شانسه.

ایلیا بکتاش از تهران

سلام ایلیا بکتاش هستم دانشجوی دوره نتوورک پلاس در باشگاه شبکه و امنیت تهران. کلاس ها به سبک فوق العاده ای برگزار شد و تغییرش به شدت نسبت به بقیه دوره های آموزشی که قبلا شرکت کردم حس شد. ممنونم از استاد ساتکین برای تدریس فوق‌العادشون🙏

دوره‌های مرتبط
دوره CCNA سیسکو
دوره CCNA سیسکو ۱۰۰ ساعت در ۳ماه
4,000,000 تومان
دوره سیسکو DevNet Associate
دوره سیسکو DevNet Associate ۶۰ ساعت در ۲ ماه و نیم
4,500,000 تومان
دوره لینوکس LPIC1
دوره لینوکس LPIC1 ۶۰ ساعت در ۲ ماه
2,000,000 تومان
دوره لینوکس LPIC2
دوره لینوکس LPIC2 ۶۰ ساعت در ۲ ماه
2,800,000 تومان
دوره لینوکس LPIC3 Security
دوره لینوکس LPIC3 Security ۴۰ ساعت در ۱ ماه
3,000,000 تومان